• Ramowy rozkład dnia dla dzieci 3 - 4 letnich

6.15-7.30  Schodzenie się dzieci. Podejmowanie przez nie różnorodnych form aktywności według indywidualnych potrzeb, m. in. zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla dzieci objętych pomocą.

7.30-12.30  Realizacja Podstawy Programowej

7.30-8.30  Czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów. Ćwiczenia poranne, zabawy relaksacyjne.

8.30-9.00  Śniadanie, czynności porządkowe po posiłku.

9.00-9.30  Zajęcia edukacyjne zorganizowane I, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju, zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Czas trwania zajęć 3-latki 10–15 minut, 4-latki – 15–20 minut dostosowany do potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych podopiecznych.

9.30-10.00  Zabawy dowolne, zabawy ruchowe ( w tym relaksacyjne).

10.00 - 10.30 Zajęcia edukacyjne zorganizowane II (wdrażane w II półroczu) z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Czas trwania zajęć 4-latki 15–20 minut dostosowany do potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych podopiecznych. 3-latki w tym czasie podejmują różnorodne formy pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe.

10.30-11.15  Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności według indywidualnych potrzeb, m. in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne na placu przedszkolnym, gry terenowe, spacery.

11.15-11.30  Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe, pełnienie dyżurów.

11.30-12.00  Obiad, czynności porządkowe po obiedzie.

12.00-13.00  Odpoczynek dzieci – leżakowanie 3-latki. Słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek nagranych lub czytanych przez nauczyciela. 4-latki Odpoczynek poobiedni/ kwadrans na bajkę/ słuchanie muzyki relaksacyjnej. Zabawy dowolne, rozwijanie zainteresowań podopiecznych; zajęcia korekcyjno-  wyrównawcze.

14.00-14.30  Podwieczorek.

14.30-16.15  Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy według indywidualnych potrzeb dziecka, wspomaganie i korygowanie rozwoju. Zabawy dowolne, prace porządkowe; zabawy dowolne na świeżym powietrzu, w kącikach tematycznych; zajęcia z dzieckiem zdolnym oraz w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.